credits

Opdrachtgever: Boulderhal Nirvana

Architect: Ir. J.J.A. van Daal (Hans)

Locatie: Berkenbosch Blokstraat 9A, Scheveningen – Den Haag

Opgeleverd: januari 2025

Fotografie: Bart van Hoek

Vlakbij het Kurhaus en het Circustheater in Scheveningen staat de Lourdeskerk dat is gerenoveerd naar een sporthal voor boulderen. Het is een zeer bijzonder complex met een kerk, kapel en pastorie dat 100 jaar geleden is gebouwd. Dit rijksmonument is ontworpen door de architect A.J. Kropholler. Al geruime tijd was het niet meer in gebruik als kerk en stond het leeg. Er is een korte periode een theater in geweest en een evenementenhal. Hierdoor zijn er aanpassingen geweest die de ruimtelijke opzet van de kerk hadden aangetast.

De kerk is zeer geschikt voor het plaatsen van klimwanden voor boulderen, door de grote hoogte en de ruime opzet van de kerkzaal. Het uitgangspunt bij de inpassing, van deze bijzondere klimsport, was dat de oorspronkelijke religieuze ruimtelijke opzet van altaar, zaal en koor versterkt wordt en fysiek en visueel weer wordt ervaren met de toevoeging van de klimwanden. Religieuze elementen zijn weer zichtbaar gemaakt. Afgesloten ramen zijn geopend en de afgesloten spitsbogen bij de processiegangen en het koor zijn open gemaakt. Op deze manier is de opzet weer terug, zoals het oorspronkelijk bedoeld was. Dit alles is samen met de boulderwanden en ondersteunende functies zorgvuldig, in dit rijksmonument, ingepast.

De boulderhal is nu officieel open. Er kan geklommen worden in hogere sferen.  Scheveningen is een hemels klimparadijs rijker dat voor deze topsport een unieke ervaring is.   

Wil je meer weten over deze mooie sport of de locatie bezoeken, kijk dan op: Boulderhal Nirvana Scheveningen

Vitaliteitscentrum ‘Havenbedrijf Rotterdam’

Vitaliteitscentrum ‘Havenbedrijf Rotterdam’ Het gebouw van het Havenbedrijf Rotterdam is van de fameuze architect Norman Foster. Het Vitaliteitscentrum, op de vijfde verdieping, is een typerende ronde ruimte met majestueus uitzicht, en biedt ruimte voor een logische samenhang van fitness, groepslessen en medisch/maatschappelijke ondersteuning. Hiermee wordt het principe van eenheid van lichaam en geest weerspiegeld! Dit… Lees verder »

Theater Bellevue, Artiestenfoyer, Kleedkamers en Educatieruimte

Theater Bellevue bestaat al sinds 1840 en heeft vele, vele verbouwingen ondergaan. Vooral in het niet-publieke deel ‘backstage’ was dat langzamerhand goed voelbaar. De artiestenfoyer was geheel inpandig komen te liggen en de kleedkamers waren deels onlogisch gesitueerd en niet meer van deze tijd. Verder was er de wens voor een goede ruimte voor de… Lees verder »

CPO bewonersinitiatief ‘Hoffelijk Wonen’ Pijnacker

‘Hoffelijk Wonen’  is een gezamenlijk bouwproject voor een woonhof in Pijnacker. Het hof is voor mensen, die ‘levensloop bestendig’ willen wonen. Mensen, die houden van privacy, maar zich niet willen isoleren. Met mensen die houden van gezamenlijkheid en nabuurschap. Het betreft een CPO project (collectief particulier opdrachtgeverschap), waarbij de kopers dit gezamenlijk ontwikkelen. Er is… Lees verder »

92 appartementen ‘Concerto’, Hoofddorp

Als decor van de brug, schept het plan een natuurlijke afstand, waardoor de brug tot zijn recht komt. Het gebouw zelf is opgevat als een dynamisch ensemble, waar alle appartementen uitkijken op de brug. De zilverachtige steen ‘pakt’ de kleur van de lucht. Het contrast met het witte beton geeft een frisse uitstraling. Verder zijn… Lees verder »

Theater Bellevue, Artiestenfoyer, Kleedkamers en Educatieruimte

Theater Bellevue bestaat al sinds 1840 en heeft vele, vele verbouwingen ondergaan. Vooral in het niet-publieke deel ‘backstage’ was dat langzamerhand goed voelbaar. De artiestenfoyer was geheel inpandig komen te liggen en de kleedkamers waren deels onlogisch gesitueerd en niet meer van deze tijd. Verder was er de wens voor een goede ruimte voor de… Lees verder »