credits

Opdrachtgever: Aramis Alleewone

Project Architect: Ir. G.Y. Warries

i.s.m. Roeleveld-Sikkes Architects

Locatie: Zwanehof, Roosendaal

Het woonzorgcomplex is in zijn omgeving opgenomen. De eenvoudige massa is verbijzonderd door toevoegingen als een entree, terras en louvres. Daarnaast is gekozen voor een warme, strakke steen, waarin er ‘gespeeld’ is met diverse metselwerk verbanden, die de massa ‘af’ maken. De zes cliënten van de NSWAC hebben een eigen zit- slaapkamer en maken gebruik van de gemeenschappelijke huiskamer, keuken, toiletten en badkamers. Op de verdieping zijn 6 woningen van de SDW voor zelfstandig wonende mensen met een verstandelijke beperking. Dhr. C. Sprong van de Gemeente Roosendaal maakte het beeldkwaliteitplan.

 

Eengezinswoning type ‘Co Brandes’

In dit woonproject is gekozen voor een architectuur en een stedenbouwkundige opzet die aansluit bij die van de Nieuwe Haagse School. Een stroming uit de periode 1920-1960 Type Co Brandes is een woning in een luxe basisuitvoering met een basisoppervlakte van 130 m2. Daarnaast zijn er aanvullende aanpassingen mogelijk, met uitbreidingen aan de achterzijde en… Lees verder »

Koptische Kerk ‘St. Marcus’ Den Haag

Aan de kapel is een uitbreiding in de binnentuin gemaakt . Voor beter gebruik van de huidige kerk is er besloten om de kerk uit te breiden, De kapel is met het voorhuis verbonden door de binnentuin dicht te bouwen. Bij het ontwerp is aansluiting gemaakt  in ruimte maar ook in uitstraling met de bestaande… Lees verder »

Kuuroord 2.0

‘Kuuroord 2.0’ levert: High End Wellness en hoogwaardige primaire zorg. De Hoogwaardige zorg- en verpleeglocatie is voor mensen met ernstige COPD. Hier is veel behoefte aan. Uitgangspunten voor dit initiatief zijn hoogwaardig, duurzaam, circulair, in verbinding met natuur, buurt, wijk, en stad. Dit initiatief is gebed in de historie en geografie van de plek. Voortbouwend… Lees verder »

Basisschool ‘De Hoeksteen’ Well

Voor deze Basisschool zijn aan de bestaande bouw twee klaslokalen toegevoegd, met een karaktervolle opbouw. De school ligt in een klein dorp, waarin het samen met de kerk één van de belangrijkste maatschappelijke functies zijn. De school had een detonerende uitstraling ten opzichte van het dorp. Met de toevoeging van een herkenbare dakvorm en transparante… Lees verder »

Koptische Kerk ‘St. Marcus’ Den Haag

Aan de kapel is een uitbreiding in de binnentuin gemaakt . Voor beter gebruik van de huidige kerk is er besloten om de kerk uit te breiden, De kapel is met het voorhuis verbonden door de binnentuin dicht te bouwen. Bij het ontwerp is aansluiting gemaakt  in ruimte maar ook in uitstraling met de bestaande… Lees verder »