credits

Opdrachtgever: Stadsgewest Haaglanden

Architect: Ir. J.J.A. van Daal

Locatie: Raamweg 47, Den Haag

Prijsvraag: Casanova 2010

De Woongaard is voor 50-plussers de mogelijkheid om langdurig actief deel te nemen aan het leven in de stad. Het bevat een veelvoud aan voorzieningen als aanvullende tijdsbesteding voor het wonen en andersom zijn deze een verrijking voor de stad. De basis voor dit ontwerp is de maximale fysieke en sociale aansluiting tussen bewoners en omgeving, het zoveel mogelijk herstellen en versterken van de uitstraling van het gebouw, en flexibiliteit door vrije indeelbaarheid.

Mensen van buiten en uit de buurt kunnen deelnemen en gebruikmaken van de voorzieningen die er zijn, zoals de moestuinen en de kinderboerderij. De transformatie van een bestaand kantoorgebouw heeft hierdoor betekenis voor de hele stad.

Vitaliteitscentrum ‘Havenbedrijf Rotterdam’

Vitaliteitscentrum ‘Havenbedrijf Rotterdam’ Het gebouw van het Havenbedrijf Rotterdam is van de fameuze architect Norman Foster. Het Vitaliteitscentrum, op de vijfde verdieping, is een typerende ronde ruimte met majestueus uitzicht, en biedt ruimte voor een logische samenhang van fitness, groepslessen en medisch/maatschappelijke ondersteuning. Hiermee wordt het principe van eenheid van lichaam en geest weerspiegeld! Dit… Lees verder »

12 appartementen ‘Kalsdonk’ Roosendaal

Het plan sluit aan op het beeldkwaliteitplan van Zwanehof. Het staat op de footprint van een gesloopte school. Door de ligging van de voorzijde van het blok aan de straat en de achterzijde op de tuin én de zon, is gekozen voor een plattegrond met ‘doorzon’ kwaliteiten. Hierdoor ontstaat een zonnige woning, met zicht op… Lees verder »

Eengezinswoning type ‘Co Brandes’

In dit woonproject is gekozen voor een architectuur en een stedenbouwkundige opzet die aansluit bij die van de Nieuwe Haagse School. Een stroming uit de periode 1920-1960 Type Co Brandes is een woning in een luxe basisuitvoering met een basisoppervlakte van 130 m2. Daarnaast zijn er aanvullende aanpassingen mogelijk, met uitbreidingen aan de achterzijde en… Lees verder »

12 appartementen ‘Kalsdonk’ Roosendaal

Het plan sluit aan op het beeldkwaliteitplan van Zwanehof. Het staat op de footprint van een gesloopte school. Door de ligging van de voorzijde van het blok aan de straat en de achterzijde op de tuin én de zon, is gekozen voor een plattegrond met ‘doorzon’ kwaliteiten. Hierdoor ontstaat een zonnige woning, met zicht op… Lees verder »

Woonzorgcomplex ‘Zwanehof’ Roosendaal

Het woonzorgcomplex is in zijn omgeving opgenomen. De eenvoudige massa is verbijzonderd door toevoegingen als een entree, terras en louvres. Daarnaast is gekozen voor een warme, strakke steen, waarin er ‘gespeeld’ is met diverse metselwerk verbanden, die de massa ‘af’ maken. De zes cliënten van de NSWAC hebben een eigen zit- slaapkamer en maken gebruik… Lees verder »